O nas

Języki obce? O tak, to jest prawdziwa pasja. Nie potrafimy żyć bez pracy z uczniami, a zmienność ich wymagań i zainteresowań dostarcza nam ogrom emocji w postaci ciągłej chęci doskonalenia siebie w walce o dobro klienta. Zależy nam na stworzeniu miejsca nieszablonowego. Lubimy iść pod prąd i inicjować nieoczywiste działania. W naszej zawodowej postawie nie ma miejsca na samą teorię, jest praktyka i wiedza poparta doświadczeniem. Studio Języków Obcych jest przeciwieństwem stereotypowego wizerunku szkoły. To nie jest tylko miejsce.. to przede wszystkim historie naszych klientów, starszych i najmłodszych uczniów, ludzi których wciąż poznajemy i którzy nas inspirują. Studio powstało z myślą o najbardziej wymagających uczniach, którym zależy przede wszystkim na komunikacji w języku obcym. To spersonalizowane miejsce, gdzie oprócz wysokiego standardu nauczania, niezwykle ważna jest też estetyka pracy. Naukę z użyciem nowoczesnych technologii, aplikacji i gier doceniają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
Zapisz się na kurs i zadbaj o rozwój swoich kompetencji językowych.
Zapraszamy również na kursy indywidualne i online, ilość miejsc ograniczona.

LEKTORZY:

Gosia – lektor języka niemieckiego i angielskiego:

Prowadzę autorskie lekcje języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania, kursy specjalistyczne, a także konwersacje przy kawie i różnorodne niemieckie wydarzenia w naszym Studio Języków Obcych GERMANIA. Staram się pokazać, że niemiecki wcale nie jest trudny, lecz logiczny. Zarażam uczniów pozytywnym nastawieniem i miłością do języków obcych.
Uwielbiam eventy językowe, zgłębianie metodologii nauczania, tworzenie nowych materiałów do nauki niemieckiego i angielskiego.
Moją pasją są również podróże oraz fitness. Rozumiem potrzeby moich wymagających uczniów. Daję z siebie wszystko po to, żeby razem ze mną byli przekonani, że warto się uczyć, a nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz przynosić może także radość i dumę.
Fascynuje mnie uczestniczenie w rozwoju moich uczniów i cieszy każdy pozytywny new’s o zdanych egzaminach, najwyższych notach i poradzeniu sobie za granicą lub z klientem obcojęzycznym. Stale pracuję nad marką osobistą i ciągle staram się podnosić jakość moich lekcji, wykorzystując autentyczne materiały, nowoczesne technologie i stawiając nacisk na komunikację.

Sandra – lektor języka niemieckiego, tłumacz:

Języki obce to moja pasja, a język niemiecki – przygoda, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu i trwa do dzisiaj. Jestem germanistką, lektorem i tłumaczem z powołania. W 2015 roku ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim, a dwa lata później studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń prawniczych i ekonomicznych. Uważam, że najważniejsze w pracy to robić to, co się lubi – dlatego już od kilku lat zarażam swoich uczniów słabością do języka niemieckiego i tłumaczę teksty z różnych dziedzin oraz zajmuje się tłumaczeniami ustnymi. Chętnie podejmuje się nowych wyzwań, nie tylko lingwistycznych, a w pracy cenię sobie także kontakt z drugim człowiekiem. Zajęcia zawsze staram się poprowadzić kreatywnie i ciekawie, tak aby nigdy się nie dłużyły, co – patrząc po zdziwionych minach uczniów, słyszących że czas zajęć dobiega końca – nierzadko mi się udaje. Stawiam przede wszystkim na umiejętność swobodnej komunikacji, jednak nigdy nie pomijam przy tym mojego “konika” – gramatyki – oraz innych ważnych kompetencji językowych.

Weronika – lektor języka niemieckiego:

Język niemiecki towarzyszy mi od dziecka, odkąd z przypadku trafiłam do klasy z językiem niemieckim. Od tej pory uwielbiam ten język, a jego nauka sprawiała mi radość do tego stopnia, że aktualnie studiuję filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Moim celem jest, by przekonać innych ludzi, że język niemiecki wcale nie jest trudny i może być ciekawy, wbrew opiniom, które na jego temat panują. Chcę pokazać, że warto uczyć się języków, a późniejsza satysfakcja z umiejętności porozumienia się z osobą z innego kraju jest nie do opisania i warta całego trudu, który wkładamy w naukę. Praca z człowiekiem jest dla mnie bardzo ważna, a podczas swoich lekcji kładę nacisk w dużej mierze na komunikację oraz gramatykę, która jest nam niezbędna do poprawnego porozumienia się. Poza niemieckim interesuję się także grafiką komputerową, montowaniem i obróbką filmów oraz sportem, w którym skupiam się na treningach siłowych i gimnastyce.

Bogna – lektor języka angielskiego:

Jestem na ostatnim semestrze studiów licencjackich z filologii angielskiej. Początkowo nie wróżyłam sobie zbyt wielkiej przyjaźni z językiem angielskim, ponieważ nauka przychodziła mi z trudem, lecz z czasem kiedy poznawałam coraz to nowsze metody nauki coraz bardziej wkręcałam się ten świat. Nie zauważyłam nawet kiedy język angielski czy kultura krajów anglojęzycznych stała się dla mnie pasją. Pragnę pokazywać moim uczniom że słabości można przekuwać w swoje mocne strony, że nauka języka nie musi być wcale męcząca, ale może być to zabawa która będzie im już towarzyszyć przez resztę życia. Chciałabym podzielić się z moimi uczniami technikami zapamiętywania, które mogą znacznie ułatwić naukę i przyjąć ją z przyjemnością. Jestem zdania, że jeśli przyszłość wiąże się z językiem obcym nie może być ona pod przymusem. Odbyłam praktyki zawodowe w zakresie tłumaczeń polsko angielskich oraz angielsko polskich. Jestem wulkanem kreatywności oraz wielką marzycielką, wiecznie z głową w chmurach. Uwielbiam pisać zarówno po angielsku jak i w ojczystym języku różne opowieści, marzy mi się wydanie książki, zagorzały ze mnie kibic siatkówki oraz skoków narciarskich. Uwielbiam fotografię, czytanie książek i słuchanie muzyki. Prowadzę bloga na Instagramie, gdzie zamieszczam recenzje przeczytanych książek i obejrzanych filmów.

Magda – lektor języka niemieckiego:

Język niemiecki jest moją wielką pasją. W mojej pracy jako lektor staram się zaszczepić w każdym moim uczniu zamiłowanie do tego pięknego, choć niestety często nie przez wszystkich lubianego języka. Uwielbiam naukę poprzez zabawę. Moja praca sprawia mi również dużo satysfakcji oraz motywuje, gdy widzę, że moi uczniowie robią postępy. Jestem osobą otwartą i jestem w stanie dogadać się zarówno z dorosłym, jak i z dzieckiem. W wolnym czasie lubię uprawiać wszelkie sporty – w tym koszykówkę, która stała się moją pasją zupełnie przypadkowo, gdy trafiłam do klasy sportowej. Jednym z największych osiągnięć mojej drużyny było zajęcie 5 miejsca w Mistrzostwach Polski U-16. Interesuję się także muzyką.

Iza – lektor języka angielskiego:

Moja pasja do języka angielskiego przyczyniła się do ukończenia filologii angielskiej I stopnia na Uniwersytecie Szczecińskim i rozpoczęcia kolejnego kierunku jakim jest Public Management. Obecny kierunek studiów daje mi możliwość nie tylko do posługiwania się językiem na co dzień, ale także do kontaktu z wieloma różnymi kulturami, gdyż mam okazję studiować ze studentami z międzynarodowej wymiany Erasmus+. Moja przygoda z językiem angielskim miała swój początek w 1 klasie szkoły podstawowej kiedy rodzice zapisali mnie na zajęcia dodatkowe, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Podczas zajęć staram się kłaść nacisk na użycie języka w praktyce. Uważam, że najważniejszym celem w nauce języka jest to aby nie bać się mówić — i do tego staram się przekonać każdego z moich uczniów 🙂 Jestem osobą otwartą i kontaktową.  Prywatnie uwielbiam jeździectwo i wypady w góry (zwłaszcza Izery i Karkonosze).

Paweł – lektor języka niemieckiego i angielskiego:

Języki obce to mój konik w zasadzie od dzieciństwa – już wtedy tworzyłem „własne” języki którymi mówiły moje zabawki. Mimo studiów w Niemczech zostałem magistrem filologii rosyjskiej. Obecnie płynnie posługuję się trzema językami obcymi: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Uważam że język należy znać wielopłaszczyznowo, dlatego do tematów stricte podręcznikowych wprowadzam autorskie zajęcia związane z kulturą języka oraz językiem potocznym. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie mogli bez stresu posługiwać się nim w każdej sytuacji.

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram