O nas

Języki obce? O tak, to jest prawdziwa pasja. Nie potrafimy żyć bez pracy z uczniami, a zmienność ich wymagań i zainteresowań dostarcza nam ogrom emocji w postaci ciągłej chęci doskonalenia siebie w walce o dobro klienta. Zależy nam na stworzeniu miejsca nieszablonowego. Lubimy iść pod prąd i inicjować nieoczywiste działania. W naszej zawodowej postawie nie ma miejsca na samą teorię, jest praktyka i wiedza poparta doświadczeniem. Studio Języków Obcych jest przeciwieństwem stereotypowego wizerunku szkoły. To nie jest tylko miejsce.. to przede wszystkim historie naszych klientów, starszych i najmłodszych uczniów, ludzi których wciąż poznajemy i którzy nas inspirują. Studio powstało z myślą o najbardziej wymagających uczniach, którym zależy przede wszystkim na komunikacji w języku obcym. To spersonalizowane miejsce, gdzie oprócz wysokiego standardu nauczania, niezwykle ważna jest też estetyka pracy. Naukę z użyciem nowoczesnych technologii, aplikacji i gier doceniają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
Zapisz się na kurs i zadbaj o rozwój swoich kompetencji językowych.
Zapraszamy również na kursy indywidualne i online, ilość miejsc ograniczona.

LEKTORZY:

Gosia – lektor języka niemieckiego

Prowadzę autorskie lekcje języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania, kursy specjalistyczne, a także konwersacje przy kawie i różnorodne niemieckie wydarzenia w naszym Studio Języków Obcych GERMANIA przy ul. Rostockiej 160 w Szczecinie. Staram się pokazać, że niemiecki wcale nie jest trudny, lecz logiczny. Zarażam uczniów pozytywnym nastawieniem i miłością do języków obcych.
Uwielbiam eventy językowe, zgłębianie metodologii nauczania, tworzenie nowych materiałów do nauki niemieckiego i angielskiego.
Moją pasją są również podróże oraz fitness. Rozumiem potrzeby moich wymagających uczniów. Daję z siebie wszystko po to, żeby razem ze mną byli przekonani, że warto się uczyć, a nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz przynosić może także radość i dumę.
Fascynuje mnie uczestniczenie w rozwoju moich uczniów i cieszy każdy pozytywny new’s o zdanych egzaminach, najwyższych notach i poradzeniu sobie za granicą lub z klientem obcojęzycznym. Stale pracuję nad marką osobistą i ciągle staram się podnosić jakość moich lekcji, wykorzystując autentyczne materiały, nowoczesne technologie i stawiając nacisk na komunikację.

Sandra – lektor języka niemieckiego, tłumacz

Języki obce to moja pasja, a język niemiecki – przygoda, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu i trwa do dzisiaj. Jestem germanistką, lektorem i tłumaczem z powołania. W 2015 roku ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim, a dwa lata później studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń prawniczych i ekonomicznych. Uważam, że najważniejsze w pracy to robić to, co się lubi – dlatego już od kilku lat zarażam swoich uczniów słabością do języka niemieckiego i tłumaczę teksty z różnych dziedzin oraz zajmuje się tłumaczeniami ustnymi. Chętnie podejmuje się nowych wyzwań, nie tylko lingwistycznych, a w pracy cenię sobie także kontakt z drugim człowiekiem. Zajęcia zawsze staram się poprowadzić kreatywnie i ciekawie, tak aby nigdy się nie dłużyły, co – patrząc po zdziwionych minach uczniów, słyszących że czas zajęć dobiega końca – nierzadko mi się udaje. Stawiam przede wszystkim na umiejętność swobodnej komunikacji, jednak nigdy nie pomijam przy tym mojego “konika” – gramatyki – oraz innych ważnych kompetencji językowych.

Marta – lektor języka niemieckiego

Jestem absolwentką Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, którą ukończyłam w 2016 roku. Od kilku lat pracuję z językiem niemieckim dla zagranicznych firm, wykorzystując język niemiecki na co dzień, poznając jego kolejne tajemnice i przeróżne słownictwo. Język niemiecki od zawsze przychodził mi łatwo, więc jego nauka była „pasją”, którą warto zarażać innych. Największą satysfakcję przynoszą efekty, oraz gdy uczniowie zaczynają się przekonywać, że ten „diabeł” nie jest wcale taki straszny. Nauka języka to przede wszystkim przyjemność, nie obowiązek! Prywatnie wielbicielka zwierząt, które towarzyszą jej codziennie w postaci psa i dwóch kotów.

Weronika – lektor języka niemieckiego

Język niemiecki towarzyszy mi od dziecka, odkąd z przypadku trafiłam do klasy z językiem niemieckim. Od tej pory uwielbiam ten język, a jego nauka sprawiała mi radość do tego stopnia, że aktualnie studiuję filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Moim celem jest, by przekonać innych ludzi, że język niemiecki wcale nie jest trudny i może być ciekawy, wbrew opiniom, które na jego temat panują. Chcę pokazać, że warto uczyć się języków, a późniejsza satysfakcja z umiejętności porozumienia się z osobą z innego kraju jest nie do opisania i warta całego trudu, który wkładamy w naukę. Praca z człowiekiem jest dla mnie bardzo ważna, a podczas swoich lekcji kładę nacisk w dużej mierze na komunikację oraz gramatykę, która jest nam niezbędna do poprawnego porozumienia się. Poza niemieckim interesuję się także grafiką komputerową, montowaniem i obróbką filmów oraz sportem, w którym skupiam się na treningach siłowych i gimnastyce.

Paulina – lektor języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej I stopnia na Uniwersytecie Szczecińskim. Wybór kierunku był dla mnie oczywisty, ponieważ język angielski od zawsze był moją największą pasją. Stale się rozwijam – jakiś czas temu rozpoczęłam swoją przygodę z językiem rosyjskim. W Germanii pracuję zarówno jako lektor, jak i zajmuję się tłumaczeniami z polskiego na angielski oraz z angielskiego na polski. Prowadzę zajęcia na każdym poziomie zaawansowania (zarówno dla dzieci jak i dorosłych) i zawsze staram się jak najlepiej dopasować do każdego ucznia i jego potrzeb. Moje zajęcia nigdy nie są nudne – używam różnorodnych materiałów, często również interaktywnych:) Na moich zajęciach znajdujemy czas na gramatykę, konwersacje oraz trening podstawowych umiejętności, takich jak czytanie ze zrozumieniem czy słuchanie. Z chęcią pomogę w przełamaniu strachu przed mówieniem, doskonałym zrozumieniu gramatyki, odrobieniu pracy domowej lub w przygotowaniu się do ważnych egzaminów:)

Julia – lektor języka angielskiego

Ponoć Iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Mam na imię Julia i na dzień dzisiejszy mówię w 4 językach,a w Germanii z pasją nauczam języka angielskiego – zarówno młodszych jak i nieco starszych. Mogę zagwarantować Ci, że na moich zajęciach na pewno nie będziesz się nudził.  Interesuje się modą, kulturą francuską,a przede wszystkim dietetyką i ogólnie pojętym zdrowym stylem życia. Nieodłącznym elementem mojego życia są podróże te bliższe i dalsze.

Magda – lektor języka niemieckiego

Język niemiecki jest moją wielką pasją. W mojej pracy jako lektor staram się zaszczepić w każdym moim uczniu zamiłowanie do tego pięknego, choć niestety często nie przez wszystkich lubianego języka. Uwielbiam naukę poprzez zabawę. Moja praca sprawia mi również dużo satysfakcji oraz motywuje, gdy widzę, że moi uczniowie robią postępy. Jestem osobą otwartą i jestem w stanie dogadać się zarówno z dorosłym, jak i z dzieckiem. W wolnym czasie lubię uprawiać wszelkie sporty – w tym koszykówkę, która stała się moją pasją zupełnie przypadkowo, gdy trafiłam do klasy sportowej. Jednym z największych osiągnięć mojej drużyny było zajęcie 5 miejsca w Mistrzostwach Polski U-16. Interesuję się także muzyką.

Marzena – lektor języka niemieckiego

Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się w II klasie szkoły podstawowej i trwa już ponad 20 lat. W 2015 roku ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim uzyskując tytuł magistra. Jestem ponadto dwukrotną stypendystką Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD. W 2015 roku odbyłam Letni Intensywny Kurs Języka Niemieckiego na Uniwersytecie w Kolonii a w roku akademickim 2019/20 odbywałam stypendium badawcze DAAD dla doktorantów i młodych naukowców na Uniwersytecie w Greifswaldzie. Z racji tego, że oprócz bycia germanistką jestem także pedagogiem, wiem w jaki sposób przekazać wiedzę, aby trafiła ona efektywnie do uczniów. Staram się, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były interesujące i kreatywne a przygotowywane materiały pozytywnie wpływały na rozwój sprawności językowych. Już jako studentka odbyłam szereg praktyk nauczycielskich w różnych typach szkół. Jako doktorantka prowadziłam zajęcia w ramach praktyki doktoranckiej ze studentami filologii germańskiej z dodatkowym językiem obcym US. Mam również doświadczenie w prowadzeniu lektoratu języka polskiego dla obcokrajowców. Jako lektor języka niemieckiego przykładam sporo uwagi do rozwijania umiejętności swobodnej komunikacji oraz rozumienia ze słuchu. Dużą radość sprawia mi także tłumaczenie zasad niemieckiej gramatyki, której jestem wielką fanką. W wolnym czasie czytam, podróżuję, spędzam czas z przyjaciółmi. Interesuję się muzyką, nauczaniem j. obcych oraz ornitologią.

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram