O nas

Języki obce? O tak, to jest prawdziwa pasja. Nie potrafimy żyć bez pracy z uczniami, a zmienność ich wymagań i zainteresowań dostarcza nam ogrom emocji w postaci ciągłej chęci doskonalenia siebie w walce o dobro klienta. Zależy nam na stworzeniu miejsca nieszablonowego. Lubimy iść pod prąd i inicjować nieoczywiste działania. W naszej zawodowej postawie nie ma miejsca na samą teorię, jest praktyka i wiedza poparta doświadczeniem. Studio Języków Obcych jest przeciwieństwem stereotypowego wizerunku szkoły. To nie jest tylko miejsce.. to przede wszystkim historie naszych klientów, starszych i najmłodszych uczniów, ludzi których wciąż poznajemy i którzy nas inspirują. Studio powstało z myślą o najbardziej wymagających uczniach, którym zależy przede wszystkim na komunikacji w języku obcym. To spersonalizowane miejsce, gdzie oprócz wysokiego standardu nauczania, niezwykle ważna jest też estetyka pracy. Naukę z użyciem nowoczesnych technologii, aplikacji i gier doceniają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
Zapisz się na kurs i zadbaj o rozwój swoich kompetencji językowych.
Zapraszamy również na kursy indywidualne i online, ilość miejsc ograniczona.

LEKTORZY:

Gosia – współwłaścicielka/ lektor języka niemieckiego i angielskiego:

Prowadzę autorskie lekcje języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania, kursy specjalistyczne, a także konwersacje przy kawie i różnorodne niemieckie wydarzenia w naszym Studio Języków Obcych GERMANIA. Staram się pokazać, że niemiecki wcale nie jest trudny, lecz logiczny. Zarażam uczniów pozytywnym nastawieniem i miłością do języków obcych. Uwielbiam eventy językowe, zgłębianie metodologii nauczania, tworzenie nowych materiałów do nauki niemieckiego i angielskiego.
Moją pasją są również podróże oraz fitness. Rozumiem potrzeby moich wymagających uczniów. Daję z siebie wszystko po to, żeby razem ze mną byli przekonani, że warto się uczyć, a nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz przynosić może także radość i dumę. Fascynuje mnie uczestniczenie w rozwoju moich uczniów i cieszy każdy pozytywny news o zdanych egzaminach, najwyższych notach i poradzeniu sobie za granicą lub z klientem obcojęzycznym. Stale pracuję nad marką osobistą i ciągle staram się podnosić jakość moich lekcji, wykorzystując autentyczne materiały, nowoczesne technologie i stawiając nacisk na komunikację.

Sandra – współwłaścicielka/ lektor języka niemieckiego, tłumacz:

Języki obce to moja pasja, a język niemiecki – przygoda, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu i trwa do dzisiaj. Jestem germanistką, lektorem i tłumaczem z powołania. W 2015 roku ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim, a dwa lata później studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń prawniczych i ekonomicznych. Uważam, że najważniejsze w pracy to robić to, co się lubi – dlatego już od kilku lat zarażam swoich uczniów słabością do języka niemieckiego i tłumaczę teksty z różnych dziedzin oraz zajmuje się tłumaczeniami ustnymi. Chętnie podejmuje się nowych wyzwań, nie tylko lingwistycznych, a w pracy cenię sobie także kontakt z drugim człowiekiem. Zajęcia zawsze staram się poprowadzić kreatywnie i ciekawie, tak aby nigdy się nie dłużyły, co – patrząc po zdziwionych minach uczniów, słyszących że czas zajęć dobiega końca – nierzadko mi się udaje. Stawiam przede wszystkim na umiejętność swobodnej komunikacji, jednak nigdy nie pomijam przy tym mojego “konika” – gramatyki – oraz innych ważnych kompetencji językowych.

Małgosia – management szkoły językowej/ lektor języka angielskiego, tłumacz:

Język angielski fascynował mnie od zawsze. Był przepustką do lepszego świata, dawał szansę na ciekawą pracę, czy cenne przyjaźnie. Swoją przygodę z tym językiem rozpoczęłam w 1990 roku, kiedy otrzymałam stypendium naukowe w międzynarodowej szkole St. Clare’s w Oxfordzie. Z angielskim związałam również swoje życie zawodowe  – jako tłumacz, pracownik zagranicznej firmy, nauczyciel. To ostatnie zajęcie, daje mi szczególnie wiele radości. Przyjazna atmosfera na lekcjach oraz nauka poprzez zabawy, skojarzenia i scenki sytuacyjne daje uczniom szansę na sprawne posługiwanie się językiem w praktyce. Zarówno praca z dziećmi, jak i dorosłymi to dla mnie wyzwanie, które podejmuję z całym zaangażowaniem, a widoczne postępy w nauce są powodem ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Paweł – lektor języka niemieckiego i angielskiego:

Języki obce to mój konik w zasadzie od dzieciństwa – już wtedy tworzyłem „własne” języki którymi mówiły moje zabawki. Mimo studiów w Niemczech zostałem magistrem filologii rosyjskiej. Obecnie płynnie posługuję się trzema językami obcymi: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Uważam że język należy znać wielopłaszczyznowo, dlatego do tematów stricte podręcznikowych wprowadzam autorskie zajęcia związane z kulturą języka oraz językiem potocznym. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie mogli bez stresu posługiwać się nim w każdej sytuacji.

Bogna – lektor języka angielskiego:

W ostatnim czasie ukończyłam studia licencjackie z filologii angielskiej. Początkowo nie wróżyłam sobie zbyt wielkiej przyjaźni z językiem angielskim, ponieważ nauka przychodziła mi z trudem, lecz z czasem kiedy poznawałam coraz to nowsze metody nauki coraz bardziej wkręcałam się ten świat. Nie zauważyłam nawet kiedy język angielski czy kultura krajów anglojęzycznych stała się dla mnie pasją. Pragnę pokazywać moim uczniom że słabości można przekuwać w swoje mocne strony, że nauka języka nie musi być wcale męcząca, ale może być to zabawa która będzie im już towarzyszyć przez resztę życia. Chciałabym podzielić się z moimi uczniami technikami zapamiętywania, które mogą znacznie ułatwić naukę i przyjąć ją z przyjemnością. Jestem zdania, że jeśli przyszłość wiąże się z językiem obcym nie może być ona pod przymusem. Odbyłam praktyki zawodowe w zakresie tłumaczeń polsko angielskich oraz angielsko polskich. Jestem wulkanem kreatywności oraz wielką marzycielką, wiecznie z głową w chmurach. Uwielbiam pisać zarówno po angielsku jak i w ojczystym języku różne opowieści, marzy mi się wydanie książki, zagorzały ze mnie kibic siatkówki oraz skoków narciarskich. Uwielbiam fotografię, czytanie książek i słuchanie muzyki. Prowadzę bloga na Instagramie, gdzie zamieszczam recenzje przeczytanych książek i obejrzanych filmów.

Iza – lektor języka angielskiego:

Moja pasja do języka angielskiego przyczyniła się do ukończenia filologii angielskiej I stopnia na Uniwersytecie Szczecińskim i rozpoczęcia kolejnego kierunku jakim jest Public Management. Obecny kierunek studiów daje mi możliwość nie tylko do posługiwania się językiem na co dzień, ale także do kontaktu z wieloma różnymi kulturami, gdyż mam okazję studiować ze studentami z międzynarodowej wymiany Erasmus+. Moja przygoda z językiem angielskim miała swój początek w 1 klasie szkoły podstawowej kiedy rodzice zapisali mnie na zajęcia dodatkowe, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Podczas zajęć staram się kłaść nacisk na użycie języka w praktyce. Uważam, że najważniejszym celem w nauce języka jest to aby nie bać się mówić — i do tego staram się przekonać każdego z moich uczniów 🙂 Jestem osobą otwartą i kontaktową.  Prywatnie uwielbiam jeździectwo i wypady w góry (zwłaszcza Izery i Karkonosze).

Ula – lektor języka angielskiego:

Nauka języków od zawsze była moją pasją. Swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczęłam już w dzieciństwie biorąc udział w rożnego rodzaju lekcjach, kursach oraz obozach językowych, które pozwoliły mi na złapanie przysłowiowego „bakcyla”. Mimo że nie zawsze planowałam związać przyszłość zawodową z językami, to w  końcu postanowiłam podążać za swoimi zainteresowaniami i zdecydowałam się na studia lingwistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło mi zgłębić tajniki języków nie tylko angielskiego, ale również niemieckiego i hiszpańskiego. Dziś staram się utrwalać i  poszerzać moje umiejętności poprzez zapoznawanie się z kulturą innych krajów oraz utrzymywanie znajomości międzynarodowych. Na moich zajęciach chciałabym pokazać, że nauka może być przyjemnością, a zdobywanie nowych zdolności językowych otwiera przed nami szerokie horyzonty. Stawiam na zasadę świadomego i aktywnego udziału oraz wiązania teorii z praktyką. W wolnym czasie jestem osobą aktywną i towarzyską. Lubię wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną taką jak na przykład bieganie, czy też górskie wędrówki.

Beata– lektor języka niemieckiego:

Język niemiecki stał się moją pasją, odkąd tylko zaczęłam się go uczyć. Tak bardzo mnie zafascynował, że postanowiłam związać z nim swoją zawodową przyszłość. Idąc na studia, marzyłam o zostaniu tłumaczem, ale szybko odkryłam, że to kontakt z uczniem i towarzyszenie mu krok po kroku w zgłębianiu języka daje mi prawdziwą satysfakcję i napędza do dalszego działania. Każdy uczeń to inna historia, inna przygoda, inne metody pracy, które pomogą wydobyć to, co najlepsze i wspierać to, co przychodzi z trudem. Mój drugi zawód, któremu również oddaję się z pasją, to trener fitness i trener personalny. Energia, jaką daje mi praca z drugim człowiekiem (w obu moich zawodach) jest nieporównywalna z niczym innym. Zresztą z nauką języka jest trochę jak ze sportem. Trzeba włożyć w to niemało pracy i wysiłku, żeby cieszyć się efektami, ale to wspaniała przygoda na całe życie. Powiem więcej – to styl życia! Kiedy nie pracuję, chętnie wyjeżdżam na krótkie, intensywne urlopy – najczęściej w góry.

Agnieszka – lektor języka niemieckiego:

Nazywam się Agnieszka i z językiem niemieckim związana jestem już od ponad 32 lat. Mając 7 lat wyjechałam pierwszy raz do Niemiec. Od tamtej pory Niemcy to moja druga ojczyzna. Przez pierwsze 10 lat poznawałam Niemcy, język i obyczaje tego kraju. Mając 17 lat postanowiłam na stałe przeprowadzić się do Niemiec. W 2010 ukończyłam średnią szkołę Pedagogiczną w Heilbad Heiligendstadt (ST. Elisabeth Bergschule) i otrzymałam tytuł STATTLICH ANERKANNTE ERZIEHERIN- Wychowawca Przedszkolny. Od 2010 roku pracowałam w różnych placówkach społecznych z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi a także osobami starszymi. Mam dwóch synów i męża z którymi na co dzień rozmawiam po niemiecku. W 2022 postanowiłam wrócić z rodziną do Polski. Od prawie dwóch lat udzielam lekcji z języka niemieckiego osobom w rożnym wieku. Udzielam pomocy w sprawach urzędowych, pomagam w znalezieniu pracy, tłumacze dokumenty a także biorę udział w rozmowach jako tłumacz. Moje motto: „Ucz się niemieckiego w przyjemny sposób“. Na moich zajęciach przywiązuję dużą wagę do integracji, zainteresowań i hobby moich uczniów, klientów. Korzystam z różnorodnych materiałów i tematów, które pomagają stworzyć motywujące środowisko do nauki, które sprawia ze nauka języka niemieckiego jest zabawna i prosta. W czasie moich zajęć obserwuję, że uczniowie są bardziej zmotywowani i zaangażowani, gdy czują, ze ich lekcje są dopasowane do ich indywidualnych zainteresowań.

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram